Forum Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego 1944

Witamy na naszym forum dyskusyjnym.

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-10-10 20:06:43

stasi7
New member
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Poszukiwania informacji o osobach

:podpisy na zdjęciu z IX.1944r z Warszawy.   ppor Miller(pseud.Brzezna)
pchor.Zawada (Zemsta)     por R Stempowski(Zawierucha)     kpt Zorawski Baszka  kpt
Lerski(bembics)    kpt Kobylinski( Rezanowicz)     por T Brodniewicz (lewar)
ppor E Stasiakowski( Czarny Zawisza).
Ciekawy jestem jaki to oddział.Może ktoś wie coś o tych osobach.
Z góry dziękuję
Wojtek Stasiakowski

http://www.fotoload.pl/index.php?id=199 … 158a1ca284

Ostatnio edytowany przez stasi7 (2010-03-07 14:43:08)

#2 2010-04-25 21:31:57

mluszczyk
New member
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Re: Poszukiwania informacji o osobach

Najprawdopodobniej zdjęcie przedstawia oficerów kompanii "Lewar" batalionu "Harnaś". Proszę zajrzeć do książki Roberta Bieleckiego - "Gustaw" "Harnaś" - dwa powstańcze bataliony. Niestety, w mojej bazie Powstańców nie znalazłem ppor. Stasiakowskiego.
Prosze o kontakt przez e-mail na temat zdjęcia.
Pozdrawiam.
Marek

Ostatnio edytowany przez mluszczyk (2010-04-25 21:51:35)

#3 2010-07-31 23:26:47

Krystyna535
New member

Szukam informacji o rodzinie o nazwisku " Mazur", jest to Bratowa i troje Dzieci Brata (Józefa Mazur) mojego Dziadka (Marcina Mazur), mieszkali w Warszawi i wszyscy zginęli w:Powstaniu, natomiast Brat Dziadka zginął wraz z najmłodszą córką Jadwigą (Jagódką) w katastrofie kolejowej pod Dęblinem, jechał do Lublina do rodziny, gdyż stamtąd pochodził...
Imiona dzieci, chyba dobrze pamiętam, jak Tatuś kiedyś opowiadał, ...bo już 23 lata nie żyje... : Tadeusz, Kazimierz, Nastka:)... (nie wiem może Anastazja lub Natalia)... , Bratowa Dziadka podobno była Rosjanką..., zapoznali się w czasie I wojny światowej..., tam gdzieś Brat Dziadka walczył.... Nie mamy żadnych wiadomości o zaginionych, po wojnie mój Stryj poszukiwał, jeździł do Warszawy i dowiedział się że wszyscy zgineli w Powstaniu Warszawskim... img/smilies/sad
Katastrofa kolejowa miała miejsce w czasie II wojny światowej, pod Dęblinem, nie znam daty, pozostałe dzieci były już dorosłe w czasie wojny, Nastka, była chyba nawet nauczycielką.... Przed wojną "młodzież" wakacje spędzała w Maciejowie Starym, Gmina Wysokie, woj. lubelskie (u mojego Dziadka)...

Ostatnio edytowany przez Krystyna535 (2010-08-01 17:36:05)

#4 2010-12-10 23:36:23

polplastoka
New member

Poszukuję strzelca Cybulskiego Tadeusza ps. "Kajtek" !
Witam serdecznie i prosze o pomoc. Szukam informacji dotyczących osoby Cybulskiego Tadeusza ps. "Kajtek", który niestety zginął 8 września 1944r według biogramu na ulicy Świętokrzyskiej. Sprawdziłem w kalendarium, że Niemcy w tym własnie dniu zajęli odcinek ul. Świętokrzyskiej aż do kościoła Św.Krzyża. Ja wiem, że jest już późno, mam nadzieję że nie za późno na odnalezienie kogoś kto znał Pana Tadeusza. Wielu Tych wspaniałych ludzi już odeszło, ale może. Proszę o kontakt. Dziękuję !

#5 2011-01-10 16:09:13

Lechprus
New member

Proszę o informacje o losie mojego teścia Leopolda Świątka , prawdopodobnie żołnierza bat. " Baszta " , ranny na
Mokotowie przebywał  w szpitalu polowym na ul. Belgijskiej zkąd niemcy wywieźli wszystkich rannych na podwodach i jedną sanitariuszkę .
Bardzo proszę o pomoc .
ppor. IV Kom. WiN  Leszek Andrzej Prus -Mroczkowski

#6 2012-01-30 17:37:39

henryzy
New member

Proszę o informacje o mojej cioci Reginie Natalii Zyśk, c.Tomasza i Bronisławy,ur.1.12.1923r. w Szynkarzyźnie (woj.mazowieckie). Ciocia mieszkała i pracowała w Warszawie,a po Powstaniu Warszawskim została wywieziona przez Niemców.I to jest jedyna wiadomość,jaka dotarła z Warszawy do mojej rodziny w 1944r.Będę wdzięczny za każdą informację na ten temat pod adresem:
henryzy@wp.pl                                                           Henryk Zyśk

#7 2012-02-16 18:14:26

mar60
New member

szukam informacji na temat Stanisława Dembniaka Który był żołnierzem plutonu Baszta

#8 2017-04-21 17:36:32

Ania Wiktoria Rudnicka
Member

Wszystkie pytania w jednym wątku forum? img/smilies/wink No nie dziwię się, że NIKT przez tyle lat nie odpisał... img/smilies/wink Odechciewa się szukania czegokolwiek.... img/smilies/wink
[Jeśli ktoś naprawdę poszukuje informacji to pisze imię, nazwisko, pseudonim, rok urodzenia i inne ważne podstawowe dane jakie tylko zna tak żeby pasjonat - poszukiwacz miał jakiekolwiek szanse wprowadzić to w swoje dziesiątki wyszukiwarek... A nie żeby się domyślał... Naprawdę żadnej wartości nie ma pisanie, że... to był brata ciotecznego ojca stryjka kuzyna teść... img/smilies/wink ]

W odpowiedzi na tą najbardziej zagmatwaną prośbę:

DANE OSOBOWE
nazwisko     MAZUR
imię     ANASTAZJA
imie ojca     JÓZEF
imie matki     MARIA
data urodzenia     1924-04-12
miejsce urodzenia     SAMAROWICZE-ZSRR

INFORMACJE O PRZEŚLADOWANIACH
Źródło: FPNP
robotnik przymusowy     przeżył
rodzaj pracy przymusowej     Zatrudniony w rolnic
miejsce pracy      TILSIT-RAGNIT
miejsce pracy (państwo)     Rosja
data rozpoczęcia pracy     1943-10
data zakończenia pracy     1945-04

^^ To może być ona. I z tego wynika, że nie zginęła podczas Powstania. Podała Pani imię ojca, ale nie podała imienia matki. Maria - czy to się zgadza?
Wspomniała Pani tylko tyle, że chyba była Rosjanką - stąd mój wniosek, że te informacje pasują - miejsce urodzenia Samarowicze
(Tu jest dobry portal do poszukiwania informacji o przodkach na wschodzie: https://www.radzima.net/pl/miejsce/samarowicze.html)

Anastazji mogłam poszukać bez dodatkowych danych bo to bardzo rzadkie imię. Ale Tadeusza i Kazimierza już w ten sposób nie znajdę - za bardzo popularne imiona. Mazur - za bardzo popularne nazwisko.

Proszę dać znać czy ktoś jeszcze z tego wątku poszukuje tych informacji, o które pytano tu przed laty. Poszukam. Ale muszę mieć KONKRETY

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Ania Wiktoria Rudnicka (2017-04-21 17:43:32)

„Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać!”
Zapraszam wszystkich na akcje sprzątania grobów Powstańczych img/smilies/smile https://www.facebook.com/groups/1576635862642577/
https://www.facebook.com/ania.wiktoria. … nref=story

#9 2019-07-31 22:43:29

MonikaW
New member

Witam, szukam dziadków, mam informacje ze zginęli w powstaniu, dziadek był prawnikiem, mieszkali na ulicy Szucha w Warszawie i mieli na nazwisko Rostkowscy lub Rostowscy. Dziadek podobno był w obozie. Jeśli ktoś może mi dać wskazówki proszę pisać.

Stopka forum