Forum Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego 1944

Witamy na naszym forum dyskusyjnym.

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-09-18 16:22:40

andrzej g.
New member
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

rzecz o powstaniu

zgodnie z podaną statystyką , 50 tys. aktywnie związanych z walką zbrojną w powstaniu warszawskim w sierpniu i wrześniu
1944 ma na rękach niewinnie przelaną krew 150 tys. cywili .
W szczególności za wymordowanie niewinnych starców , kobiet , matek i ojców oraz dzieci  przysłużyli się głównodowodzący a w Warszawie p. Tadeusz Bór-Komorowski.
Więc walka ta z honorem  nie miała nic wspólnego a z  niewyobrażalnym cierpieniem ludności warszawskiej - TAK !
Przez prawie 5 lat okupacji i terroru powinni przywódcy tego powstania mieć świadomość jaki w skutkach będzie
odzew bezlitosnego okupanta .
Tym m.in. zbałamuconym szesnastoletnim harcerzom nie dziwię się , że nie mieli świadomości skutków udziału w tym
zrywie .
Czy reszta też nie miała świadomości , że ich zryw pociągnie za sobą brutalność zemsty hitlerowców ?
Jeżeli nagle obudził się w powstańcach duch ptriotyzmu , to dlaczego nie wyszli na przedpola Warszawy , dlaczego
nie stanęli tam czoło w czoło  z najeźdzą i nie pozwolili się poddać ?
NIE !  Oni woleli się kryć za murami w których żyły matki z dziećmi .
Dlaczego nie powstał żaden pomnik pamięci wyłącznie ofiar powstania warszawskiego ?
Tak więc powstanie warszawskie kojarzy mi się wyłącznie z tymi uśmierconymi 150 tysiącami .

Ostatnio edytowany przez andrzej g. (2015-09-18 16:33:21)

#2 2015-10-17 16:32:40

aleksander
New member

Re: rzecz o powstaniu

W odpowiedzi Panu andrzej.g.. Panie pisz Pan z sensem! " Odzew " to mordowanie i gwałty na bezbronnych ? Jak  wiadomo " wczoraj " i " dziś " Wehrmacht walczył tylko honorowo. Zbałamuceni nie byli Ci harcerze, tylko polit-poprawnością zbałamucony jesteś Pan! Na początku wojny Polska powinna zgodzić się na wszystkie żądania Hitlerowskich Niemiec ( nie nazistów, jak to dziś nam wmawiają ), nie zginął by żaden cywilny obywatel polski. Mam wrażenie, że Pan się z tym zgadzasz ! Polacy powinni zgadzać się z wywozem dzieci o wyglądzie aryjskim, aby nie było " odzewu " okupanta! Na przedpola " wyszedł " Hubal, NIEMCY mordowali całe wsie !!!! Panie czytaj Pan historię Polski ze zrozumieniem, a nie opieraj swojej wiedzy wertując GW. Bo wedle tej gazety powstanie w 43 roku, było GITES !!!, a w 44 -tym szaleństwem! Co do pomnika, to na warszawskiej Woli jest pomnik poświęcony ofiarom Powstania Warszawskiego. Polegli Niepokonani. Aleksander

#3 2015-10-19 15:10:22

andrzej g.
New member

GW lub podobne temu , to nie moja lektura , nie moje źródła informacji.
I bez obrazy , ale nie używam słów typu : GITES.
A to też znaczy , że jeszcze mnie stać na odszukanie danych historycznych , które są takie same
choć właśnie pochodzą z różnych źródeł.
Ale ze  statystyk wnioski wyciągam sam. Mam do tego prawo by wziąć w obronę stronę poszkodowaną ,
jednak tą którą ja uważam. Tę stronę jasno określiłem powyżej.
Moja wypowiedź nie ma związku z żadną opcją polityczną istniejącą obecnie w Polsce, czy gdziekolwiek .
andrzej g.

#4 2017-05-01 10:03:41

Ania Wiktoria Rudnicka
Member

Najgorzej to jest jak ktoś kto nie ma zielonego pojęcia w danym temacie zaczyna się na ten temat wypowiadać... Razi w oczy ta niewiedza i ten bełkot więc proszę oszczędzić naszych oczu na przyszłość...
A co by było ze "stroną poszkodowaną" gdyby Powstanie nie wybuchło? Panie... znawco historii i jasnowidzu...

„A przecież mogło być tak, Anno Domini 1944: do Warszawy przybywa doktor Joseph Goebbels. Na wielkim wiecu mieszkańców dystryktu Warschau w Generalnym Gubernatorstwie, zwołanego na Adolf Hitler Platz, krzyczy: czy chcecie wojny totalnej? Warszawiacy odpowiadają jednym głosem – nie chcemy! Oddziały SS i policji biją brawo i wołają „Hoch sollen die Warschauer leben, dreimal hoch!” Goebbels odlatuje do Berlina zawieźć dobrą nowinę do głównej kwatery Führera. Następnego dnia gestapo rozkleja na murach podpisane przez gubernatora Hansa Franka Bekanntmachung: Warszawiacy zostają podniesieni z pozycji Untermenschów do godności ludzi. Wprowadza się surowy zakaz egzekucji ulicznych i łapanek. Podczas uroczystego bankietu na ulicy Szucha generał von dem Bach-Zelewski przekazuje uroczyście klucze do miasta generałowi Bór-Komorowskiemu. Następują fraternizacja, bruderszafty i toasty. Stukasy zrzucają nad miastem ulotki z rysunkiem gołąbka pokoju i tomiki wierszy Goethego.

Żołnierze Dirlewangera i Kamińskiego montują na powrót rozebrane warszawskie pomniki. Feldmarszałek Gring mostem powietrznym odsyła do Muzeum Narodowego i innych placówek skonfiskowane dzieła sztuki. Wysyła również do dyrektora Lorentza widokówkę z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia. Otwierają się bramy Mokotowa, Gęsiówki i Pawiaka. Wieczorem Freibier dla wszystkich i pokaz ogni sztucznych.

Pierwszego sierpnia na Adolf Hitler Strasse, przemianowanej ponownie na Aleje Ujazdowskie, odbywa się pożegnalna defilada wojsk niemieckich, którą prowadzi na białym koniu generał Jurgen Stroop. Na trybunie honorowej dowództwo Armii Krajowej i kierownictwo Delegatury Rządu na Kraj w pełnym składzie. Przemówienie pożegnalne wygłasza Stanisław Jankowski – „Agaton”. Wielu warszawiaków płacze. Dzieci obrzucają czołgi dywizji pancernej SS Totenkopf kwiatami.

Warszawa jest wolna. Dzień później nadchodzi depesza od generalissimusa Józefa Stalina-mołodcy. Radziecki wódz proponuje wszystkim uczestnikom polskiego ruchu oporu, dla podreperowania nadwątlonego konspiracją zdrowia, wyjazd na kurację do sanatoriów na Kołymie. Środki transportu, w ramach programu Land and lease, dostarczą Amerykanie i Brytyjczycy.

Tak to mogło wyglądać, przynajmniej w oczach tych wszystkich, którzy dziś jeszcze uważają Powstanie Warszawskie za bezsensowne, głupie, a nawet zbrodnicze. Tych, którzy naprawdę wierzą albo tylko chcą wierzyć, że zniszczenie Warszawy i wymordowanie jej ludności było dziełem powstańców, a bez podjęcia walki zbrojnej przez AK Niemcy opuściliby miasto jak dżentelmeni, salutując kobietom i dzieciom. Miałem okazję rozmawiać na ten temat z profesorem Normanem Daviesem, który wyraził przekonanie, że Warszawa i bez powstańczego zrywu zostałaby zrównana z ziemią. A to dlatego, że hitlerowcy byli motywowani ideologicznie. Zupełnie jak wczoraj i dziś krytycy powstania.”

Felieton M. Rybińskiego 2.VIII.2004 r.

Polecam poczytać mądrzejszych od siebie (daleko nie trzeba szukać, nie trzeba się nawet ruszać nigdzie poza to forum...), którzy swoje wypowiedzi opierają na wiedzy, a nie niewiedzy...
http://sppw1944.p2a.pl/viewtopic.php?id=1114

SKORO NIE MOŻNA POTĘPIAĆ POWSTAŃCÓW ZA WSPÓŁPRACĘ Z NIEMCAMI, TO TRZEBA POTĘPIAĆ ICH ZA WALKĘ.

Jak masz Pan za dużo czasu to idź już Pan lepiej na tą Wolę oddawać hołd ofiarom cywilnym, albo uzupełniaj Pan ich biogramy to będą lepiej upamiętnieni jak Pan pomożesz img/smilies/smile http://www.1944.pl/ofiary-cywilne.html

Ile tysięcy miało być zamordowanych gdyby Powstanie nie wybuchło?
http://naszdziennik.pl/mysl/6202,powsta … recka.html
https://www.youtube.com/watch?v=uYMZvyN … detailpage

^^ Napisano już na ten temat tyle... ale tu jak widzę trzeba zacząć od... podstawowych podstaw...

„Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać!”
Zapraszam wszystkich na akcje sprzątania grobów Powstańczych img/smilies/smile https://www.facebook.com/groups/1576635862642577/
https://www.facebook.com/ania.wiktoria. … nref=story

Stopka forum